جلسه شورای اداری شهرستان الیگودرز و مراسم تودیع و معارفه بخشدار بشارت ذلقی

جلسه شورای اداری شهرستان الیگودرز با حضور ولی اله میرزایی اصل فرماندار شهرستان الیگودرز ،حجت الاسلام شورای اداریوالمسلمین ارزنده امام جمعه محترم شهرستان ، دکتر محمد تقی توکلی نماینده مردم شهرستان الیگودرز در مجلس شورای اسلامی ،اعضای شورای تامین ،بخشداران و مسولین ادارات این شهرستان

در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه امام جمعه شهرستان الیگودرز با اشاره به جایگاه و مقام شهید در نزد خداوند اشاره کرد و گفت : در روز قیامت هر کس بر نفس خود غلبه کند جایگاه و منزلتش در نزد خداوند از شهیدانی که در راه او کشته شدند بالاتر است و در روز محشر بدون سئوال وارد بهشت خواهد شد . حجت الاسلام والمسلمین ارزنده با اشاره به واقعه کربلا و پیام عاشورا ادامه داد : شهیدان کربلا با گذشتن از نفس و خواهش های دنیوی در رکاب امام حسین (ع) جنگیدند و با شهادت به بهترین جایگاه و منزلت در نزد خداوند رسیدند .

در ادامه این جلسه نماینده شهرستان الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اولین جلسه با فرماندار جدید ، تغییر مدیران را امری طبیعی دانست و گفت: تغییر و تحولات در اداره هر شهرستان و استفاده از افکار و تجربیات گوناگون و جدید باعث پیشرفت و توسعه آن شهرستان می شود و نتیجه و خروجی آن رضایت مردم است . دکتر محمد تقی توکلی با بیان اینکه شهرستان الیگودرز نباید در رتبه ۶ استان قرار بگیرد گفت: متاسفانه کمبود امکانات و خدمات رفاهی در شهرستان الیگودرز باعث شده بسیاری از مردم برای دستیابی به امکانات بیشتر مهاجرت کنند و در نتیجه الیگودرز از لحاظ جمعیت نسبت به دیگر شهرهای استان لرستان به رتبه ۶ استان برسد که با توجه به سابقه تاریخی ، وسعت و جمعیتی که از این شهرستان مهاجرت کرده اند این رتبه بندی غیر منطقی و غیر قابل قبول است . وی ادامه داد: مردم این شهرستان با توجه به مشکلات و کمبودهایی که حاصل از فشارهای سیاسی،توطئه ها، و تحریم های دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی است همیشه پشتیبان رهبر و نظام بوده و هستند . نماینده مردم الیگودرز به عبور این شهرستان از محرومیت اشاره کرد و افزود: کلمه محروم کلمه مناسبی برای شهرستان الیگودرز نیست که با افتتاح صدها پروژه که در نقاط مختلف شهرستان الیگودرز در حال انجام است این شهرستان متحول خواهد شد و روز به روز به وضعیت مطلوب خواهد رسید. دکتر توکلی به خدمات انجام شده برای روستائیان اشاره کرد و افزود : در حال حاضر در حوزه مخابرات و آب آشامیدنی مشکلی خاصی نداریم و در بخش جاده ها ی الیگودرز در حوزه سه بخش ورودی غربی ، شرقی و مرکزی حدود ۹۷٫۸ درصد آسفالت شده است. وی به پروژه های همچون گاوداری ۲۰۰۰ راسی و شهرک گلخانه ای اشاره کرد و ادامه داد: با افتتاح این پروژه ها مشکل بیکاری بطور چشمگیری در این شهرستان حل خواهد شد.

ولی اله میرزایی اصل فرماندار الیگودرز نیز با اشاره به آموزه‏های اخلاقی نامه حضرت علی (ع) که در نهج‏البلاغه خطاب به مالک آمده است گفت: مدیران باید این سخنان را که یک آیین نامه مدیریتی برای هرچه بهتر خدمت کردن به مردم است را سرلوحه کار خود قراردهند و برای موفقیت ، تمام بایدها و نبایدها و آداب مدیریت را از این سخنان یاد بگیرند و عمل کنند . ولی اله میرزایی اصل به نحوه برخورد مدیر و پرسنل ادارات با مردم اشاره کرد و ادامه داد: اگر پرسنل و مدیر هر اداره ای برای ارباب رجوع کاری نمی توانند انجام دهند باید با گشاده رویی آنها را قانع کنند و علت را شرح دهند .علت عقب ماندگی استان به واسطه غالب بودن نگاه سیاسی مدیران بوده است که متاسفانه علیرغم وجود منابع و ظرفیت های استان در مسیر توسعه عقب مانده است که الان با وجود جناب آقای مهندس بازوند استاندار محترم فضای مثبت و سازنده ای بر استان حاکم شده و همه تلاش ها و اقدامات در راستای توسعه و عمران و آبادی استان میباشد و این بزرگترین هدیه دولت به استان لرستان میباشد . فرماندار الیگودرز به پیگیری برخی از مطالبات ادارات توسط نماینده ، و فرمانداری اشاره کرد و افزود : مدیران باید مطالبات مردم و اداره خود از استان را تا نتیجه نهایی پیگیری کنند و اگر به مشکل برخوردند از طریق نماینده و فرمانداری پیگیری کنند و گزارشی با موضوعات ظرفیتها و توانمندی ها ، مشکلات و راهکار و راه حل ها از اداره خود تا پایان ماه جاری تهیه کنند و به جهت آشنایی و کمک بهتر ، توسط فرمانداری به این اداره ارائه دهند . میرزایی اصل به برگزاری جلسات در خارج از وقت اداری اشاره کرد و افزود : برای رعایت حقوق ارباب رجوع و مردم، بجز جلساتی که ضروری باشند همه جلسات خارج وقت اداری برگزار خواهد شد که در این جلسات از مدیران چند اداره دعوت خواهیم کرد که گزارشی از عملکرد خود ارائه دهند .

Comments are closed.