ساختمان دانشکده پرستاری الیگودرز در کمای پنج ساله/ افتتاح یک سال دیگر تمدید شد+تصویر

به گزارش هیجار ،میری رئیس سابق رئیس دانشکده پرستاری الیگودرز در فروردین ماه سال ۹۵ در گزارشی تحت عنوان ساختمان جدید دانشکده پرستاری الیگودرز امسال به بهره برداری می رسد در این پایگاه خبری انتشار داده شد که خبر از افتتاح این مرکز و جذب داشنجو در همان سال را داد.
اما پس از گذشت ۲ سال از انتشار این خبر هنوز این پروژه افتتاح نشده است و امسال نیز اسن طرح از پروژههای عمرانی ایام الله دهه فجر نیز حذف شد تا انتظار برای افتتاح آن به ۶سال یا شاید بیشتر برسد این درحالی است که طبق صحبت های مسئولین عملیات احداث این ساختمان به بیش از ۹۰درصد رسیده است.

ساختمان جدید دانشکده پرستاری با زیربنای ۴هزار و ۱۶۰متر مربع ودر ۶ طبقه در ضلع غربی بیمارستان امام جعفر صادق (ع) با در حال احداث است.
این پروژه از مصوبات سفر دوم ریاست جمهوری وبا اعتباری بالغ بر ۵۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۱ کلنگ زنی شد و هم اکنون نیز تنها مرحله محوطه سازی وعملیات داخلی آن باقی مانده است.
دکتر سعید فروغی مسئول دانشکده پرستاری الیگودرز درگفت و گو با خبرنگار هیجار گفت: از سال ۱۳۷۱زمان تاسیس دانشکده تا سال گذشته این دانشکده با یک رشته پرستاری به فعالیت خود ادامه داده است و در این مدت نیز بصورت میانگین بیش از ۷۰۰ پرستاراز این دانشکده فارغ التحصیل شده اند.
وی ادامه داد: بهمن ماه سال گذشته فوریتهای پزشکی بعنوان دومین رشته با جذب ۲۴ دانشجو از طریق آزمون سراسری شروع به فعالیت کرد و امسال نیز حدود ۲۰نفر در این رشته مشغول به تحصیل می باشند .
عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری الیگودرز افزود :همچنین در مهر ماه امسال نیز رشته تکنسین اتاق عمل نیز به رشته های این دانشکده و دو مقطع کاردانی به کارشناسی اتاق عمل و کاردانی به کارشناسی فوریتهای پزشکی به این دانشکده اضافه شد و هم اکنون ۱۵۰ دانشجو در سه رشته و پنج مقطع در این دانشکده در حال تحصیل می باشند.
وی اظهار داشت: سال ۸۵ طبق بعلت فرسودگی تصمیم به احداث ساختمان جدید دانشکده در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) گرفته شد ودر سال ۹۱ نیز کلنگ زنی این پروژه انجام شد و هم اکنون به حدود ۹۵درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.
دکتر فروغی بیان کرد: از اول آبان ماه امسال که بعنوان مسئول در این دانشکده مشغول بخدمت هستم اقداماتی نیز احداث پست برق ساختمان جدید ، لوله کشی گاز ،فیبر نوری و…. به صورت کامل انجام شده همچنین خرید انشعابات گاز ،فاضلاب ، دستگاه سانترال و ۱۰خط تلفن نیز خریداری شده است.
وی یادآور شد: از مدیریت دانشگاه علوم پزشکی در خواست برای کارهای باقی مانده در خواست اعتبار نموده ایم که این اقدامات شامل محوطه سازی ،حصار کشی ،تکمیل آسانسور ،نصب شبکه داخلی ،تجهیز ساختمان اداری آموزشی، راه اندازی سلف سرویس و تجهیز کتابخانه ، مهارت ها بالینی ،آزمایشگاه و تجهیز دکوراسیون سالن اجتماعات و….می باشد و جهت تکمیل آنها حدود ۳میلیارد تومان نیازمند است.
عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری الیگودرز اظهارداشت: طبق گزارش مهندسین ناظر پیمانکارساختمان کارهای بسیارزیادی را انجام نداده است و علت اصلی عدم بهره برداری این پروژه در امسال عدم تامین اعتبارو انجام ندادن کارهای ساختمانی توسط پیمانکار است و امیدواریم سال آینده این پروژه به بهره برداری برسد.
مسئول دانشکده پرستاری الیگودرزگفت: دانشکده پرستاری با سه هیئت علمی و ۲۰نفر پرسنل مشغول خدمت به دانشجویان عزیز است که افزایش تعداد اعضای هیئت علمی و رشته از مهمترین واولویت های برنامه های این دانشکده است که مکاتبات در این خصوص انجام شده است و با تحقق این اهداف زمینه ساز اشتغالزایی بسیاری از جوانان تحصیلکرده در این دانشکده خواهد شد وامیدواریم باحمایت های نماینده شهرستان و مسئولین این اهداف تحقق یابد.
فروغی افزود: یکی از تصورات اشتباه در بین برخی از مردم این است که مرکز سلامت جایگاهی بالاتراز دانشکده پرستاردارد درحالی که مرکز سلامت یکی از اجزاء دانشکده علوم پزشکی و زیر نظر رئیس بهداشت ودرمان هر شهرستان اداره می شود ولی دانشکده مدرک آکادمی ارائه می دهد و جایگاه آن به مراتب بالاتر از مرکز سلامت می باشد.
این مسئول به وجود نیروهای غیر بومی در بیمارستان ومراکز درمانی اشاره کرد وبیان نمود: بسیاری از شهروندان الیگودرزاز ما سوال می پرسند که چرا با وجود این دانشکده اکثر پرستاران در بیمارستانها غیر بومی هستند باید در پاسخ گفته شود متاسفانه بسیاری از داوطلبان آزمون سراسری در الیگودرز در زمان انتخاب رشته به رشته های دانشکده پرستاری بی توجه هستند در حالیکه می توانند پس از فارغ التحصیلی به راحتی در بیمارستانهای الیگودرز مشغول به کار شوند .
وی بیان کرد: متاسفانه هم اکنون از ۱۵۰ دانشجو این دانشکده تنها ۱۸ نفر الیگودرزی می باشد که شاید ضعف اطلاع رسانی وعدم توجه والدین و…. به رشته های این دانشکده علت اصلی این امر است .
سال آینده ودر زمان انتخاب رشته برای معرفی بیشتر رشته های این دانشکده با آموزش وپرورش شهرستان همکاری وهماهنگی های لازم بعمل خواهد آمد تا شاهد حضور بیشتر جوانان الیگودرزی در این دانشکده باشیم.

گزارش :یاسر مومنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>